Ģimenes ārsta pakalpojumi
Ingrīda Petraškēviča
Kvalificētā ģimenes ārste Ingrīda Petraškeviča ar lielu darba pieredzi piedāvā plašu pakalpojumu klāstu gan bērniem, gan pieaugušajiem.
Papildus standarta pakalpojumiem, Ingrīdas Petraškevičas ģimenes ārsta prakse piedāvā arī ādas problēmu risināšanu.
Telefons: +371 675 63 320 (darba dienās)
Analīzes – asins, urīna, vakcinācija, holesterīns
Asins analīzes ir viens no visbiežāk veiktajiem medicīniskajiem testiem, kas sniedz daudz informācijas par jūsu veselības stāvokli. Tās palīdz ārstiem diagnosticēt dažādas slimības, novērtēt orgānu darbību, noteikt nepieciešamību pēc papildu izmeklējumiem vai ārstēšanas un uzraudzīt esošo slimību gaitu.
Galvenie asins analīžu veidi:
-
Pilna asins aina (PAK);
-
Bioķīmiskās asins analīzes;
-
Imunoloģiskās un seroloģiskās analīzes;
-
Koagulogramma (asins recēšanas analīzes).
Kāpēc tiek veiktas asins analīzes?
Diagnostikai: Lai noteiktu vai izslēgtu slimības, piemēram, anēmiju, diabētu, infekcijas utt.
Profilaksei: Regulāras pārbaudes var palīdzēt agrīni atklāt slimības un uzlabot izredzes uz veiksmīgu ārstēšanu.
Ārstēšanas uzraudzībai: Lai novērtētu, kā organisms reaģē uz ārstēšanu, piemēram, medikamentiem vai diētu.
Vispārējai veselības novērtēšanai: Daudzas asins analīzes tiek veiktas kā daļa no ikgadējām veselības pārbaudēm.
Ko darīt pirms asins analīzēm?
Gavēšana: Dažas analīzes, piemēram, glikozes un holesterīna, prasa, lai pacients būtu neēdis vismaz 8-12 stundas pirms asins nodošanas.
Izvairīšanās no fiziskas slodzes: Lielas fiziskas slodzes izvairīšanās 24 stundas pirms analīzes var palīdzēt izvairīties no izkropļotiem rezultātiem.
Medikamenti: Konsultējieties ar ārstu par medikamentu lietošanu pirms asins analīzēm, jo daži medikamenti var ietekmēt rezultātus.
Elektrokardiogramma
Elektrokardiogramma (EKG) ir diagnostisks tests, kas reģistrē sirds elektrisko aktivitāti. Tas ir svarīgs līdzeklis, lai novērtētu sirds darbību un identificētu dažādus sirds veselības traucējumus.
Kāpēc veic EKG?
-
Sirds aritmijas diagnostikai: Piemēram, lai atklātu priekškambaru mirdzēšanu, ventrikulāras tahikardijas vai citas aritmijas.
-
Sirdslēkmes pazīmju novērtēšanai: Ja pacientam ir sāpes krūtīs, elpas trūkums vai citi simptomi, kas varētu liecināt par sirdslēkmi.
-
Izmaiņas sirds struktūrā: Lai novērtētu sirds muskuļa bojājumus vai palielināšanos.
-
Rūpēm par vispārējo sirds veselību: Dažreiz EKG tiek veikta kā daļa no regulārām veselības pārbaudēm, it īpaši cilvēkiem ar augstu sirds slimību risku.
Medicīniskā apskate šoferiem
Medicīniskā apskate šoferiem ir svarīga, lai nodrošinātu ceļu satiksmes drošību un pārliecinātos, ka transportlīdzekļu vadītāji ir pietiekami veseli, lai droši piedalītos satiksmē. Šāda apskate ir nepieciešama gan profesionālajiem autovadītājiem, gan tiem, kas iegūst vai atjauno vadītāja apliecību.
Kas tiek pārbaudīts medicīniskās apskates laikā?
-
Redze
-
Dzirdes pārbaude
-
Sirds un asinsvadu veselība
-
Neiroloģiskā izmeklēšana
-
Psiholoģiskā veselība
-
Diabēts un citi hroniski stāvokļi
-
Alkohola un narkotiku lietošana
Medicīniskās apskates biežums:
-
Parastajiem vadītājiem: Pirmā medicīniskā apskate ir nepieciešama, lai iegūtu vadītāja apliecību. Pēc tam medicīniskā apskate var tikt prasīta, atjaunojot apliecību, it īpaši, ja autovadītājam ir sasniegts noteikts vecums.
-
Profesionālajiem šoferiem: Regulāras medicīniskās apskates ir obligātas. To biežums ir atkarīgs no konkrētās valsts normatīvajiem aktiem un vadītāja vecuma.